KONST / Litografier / Färglitografi 10639321
nr 1063 9321
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 35/260, signerad, -51, motivet: 47x56
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 19:02:53
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
6
2.400 kr
7
2.600 kr
8
17 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén